Doprava u nás je rýchla a ZADARMO! Ku každému nákupu nad 15 €. Akcia je časovo obmedzená

Rastlina Guarana (Paullinia cupana)

Guarana, celým názvom Paulínia nápojová (latinsky Paullinia cupana), je rastlina pôvodom z Amazonského dažďového pralesa v Brazílii. Jedná sa o je lianovitá rastlina často popisovaná svojím tvarom ako krík alebo malý strom so sýto červeným oplodím v ktorom je hnedý plod. Plod Guarany pripomína naše gaštany.

Guarana – energia na celý deň

  • Guarana účinkuje po celý deň 6 až 8 hodín
  • mnohé priaznivé účinky na ľudský organizmus
  • Nemá žiadne vedľajšie účinky, jej užívanie je úplne bezpečné
  • Ideálna pre ľudí s náročnejšou prácou a študentom

Plody Guarany sú bohaté svojim zložením na rôzne minerály, vitamíny a viaceré látky. Práve tie vďačia za množstvo jej priaznivých účinkov. Naše tablety sú vyrobené práve z rozdrvených plodov Guarany. Prečítajte si viac o našich tabletách v časti O našej Guarane.

Guarana (Paullinia cupana)

Plody rastliny Guarana pripomínajú naše gaštany


Guarana je v Brazílii známa už po stáročia

Už dávne indiánske kmene poznali “zázračné” účinky tejto rastliny. To je dôvod, prečo sa o pôvode tejto rastliny u miestnych indiánov traduje báj. Podľa príbehu je Guarana dar bohov, ktorá vyrástla z očí po zosnulom “božskom dieťati”.

Kedy je vhodná Guarana?

Guarana je vhodná najmä pre obdobie so zvýšenou psychickou alebo fyzickou záťažou a potrebou maximálnej koncentrácie, ideálna na každý deň a pre každého.

Rastlina Guarana plodyRastlina Guarana je známa mnohými priaznivými účinkami na ľudský organizmus už po stáročia. Účinky Guarany sú uvoľňované pozvoľna počas 6 až 8 hodín, nejedná sa len o chvíľkové účinky ako je tomu u šálky kávy a energetickom nápoji.

Liánovitá rastlina Guarana

Táto liánovitá rastlina je často popisovaná svojím tvarom ako krík alebo menší strom. Rastlina má 5-hranné vetvy, ktoré dosahujú dĺžku až 10 metrov. Na vetvách sú biele kvety zoskupené spolu ako plody hrozna. Potom, čo sú kvety opelené sa vyvinú plody. Dužina plodu je ružová, horká bez vône. Okolie plodu je červené alebo svetlo oranžové. Po prasknutí dužiny sa odkryje plod. Plod Guarany pripomína naše gaštany.

Guarana je označovaná aj ako Guaraná. Svoj latinský názov (Paullinia cupana) rastlina dostala na počesť dánskeho botanika S. Paulliho.


Guarana je bohatá svojim zložením

  • Stimulačná látka Guarana (volá sa rovnako ako rastlina)
  • Kofeín vo svojej prírodnej formeGuarana zloženie
  • Vitamíny (C, B1, B2, PP,..)
  • Minerály (vápnik, fosfor, železo,..)

Hlavnou zložkou rastliny Guarana je rovnomenná stimulačná látka Guarana, ktorá má podobné účinky ako kofeín. Obsahuje aj samotný kofeín, vitamíny, minerály a ďalšie látky. Kofeín v Guarane na rozdiel od kofeínu v kávových zrnách, neprekysľuje ani nedráždi žalúdok.

Naše tablety sú priamo z rozdrvených plodov rastliny Guarana. Vďaka obsahu čistej Guarany ostanú všetky jej látky v pôvodnej forme. Prečítajte si viac o jej zložení v časti Zloženie

Pôvod Guarany

Pôvodom je táto rastlina z Amazonského dažďového pralesa a jej najväčší výskyt je v severnej Brazílii. Názov Guarana je od mena indiánskeho kmeňa Guaraní. Tento kmeň rastlinu po storočia využíval ako elixír dlhého života a bol presvedčení o tom, že je magická, pretože už vtedy spoznali jej mnohé priaznivé účinky. Rastlina sa zároveň spája s bájou o “božskom dieťati”, ktoré bolo zabité hadom a z jeho očí sa zrodila táto rastlina.

Viac informácii o rastline Guarane

Viac informácii nájdete na stránkach slovenskej a českej Wikipédie.

AKCIA 3+1 a doručenie Slovenskou poštou len 1,99€, od  4,90 €  3,90 € za balenie OBJEDNAŤ

Facebook